Sunday Winter 2019 Playoffs

Sunday Men’s January 2019 Playoff Schedule
Quarter & Semi Finals
Date Time Seed/Team Score Seed/Team Score Gm    # Field     # Div
Sunday May 5, 2019                
  9:50 AM (1) Stone Cutters 2 (4) Victory FC 4 25 1 1
  11:40 AM (3) FK Wild Boars 2 (6) Bolognese 1 3 1 4
  12:30 PM (4) Rai Sport 4(PK) (5) East Hamilton 3 4 1 4
  1:20 PM (2) Man City 4 (3) FK Wild Boars 1 5 1 4
  2:10 PM (1) Euro FC 1 (4) Rai Sport 3 6 1 4
  3:00 PM (3) 90’s Guys 3 (6) VFC 035 0 7 1 3
  3:50 PM (4) Goathouse FC 3 (5) Polonia 4 8 1 3
  4:40 PM (2) Elegance 0 FF (3) 90’s Guys 3 9 1 3
  5:30 PM (1) FK Srpski Kupres  3 (5) Polonia 0 FF 10 1 3
  6:20 PM (3) Olympique Mayonnaise 2 (6) MOP 1 11 1 7a
  7:10 PM (4) Globe 7 0 (5) HAIDA-STAR FC 2 12 1 7a
  8:00 PM (2) Mayans FC 1 (3) Olympique Mayonnaise 0 13 1 7a
  8:50 PM (1) HFC 7a 0 (5) HAIDA-STAR FC 2 14 1 7a
Field # 2
Date Time Seed/Team Score Seed/Team Score Gm    # Field     # Div
Sunday May 5, 2019 10:35 AM (3) Comeways 3 (6) Hemitite FC 1 15 2 5
  11:20 AM (4) Shuman FC 2 (5) Lion Rampant 4 16 2 5
  12:10 PM (2) Polk High 3 (3) Comeways 1 17 2 5
  1:00 PM (1) Celtic FC 0 (5) Lion Rampant 4 18 2 5
  1:50 PM (3) Iraq Utd 5 (6) United Nations 1 19 2 6
  2:40 PM (3) Fowl Balls 3 (6) Eclipse 0 21 2 7b
  3:30 PM (4) Left Curve FC 0 (5) Quinas 2 22 2 7b
  4:20 PM (2) WTFC 3 (3) Fowl Balls 0 23 2 7b
  5:10 PM (1) Bastones 0 (5) Quinas 2 24 2 7b
  6:00 PM (4) Dundas FC 2 (5) Globe 6 3 20 2 6
  6:50 PM (1)  FC Vatos 7 (8) LOBOS FC 5 1 1 6
  7:40 PM (2) Galacticos 3 (3) Eastside Kings 1 26 2 1
  8:30 PM (1) Dardanet 2 (4) Athletico Aguila 3 OT 27 2 2
  9:15 PM (2) Nordeste 4 (3) Assyria SC 2 28 2 2
  10:00 PM (2) Punishment FC 5 (7) HFC 6 0 2 1 6
Semi Finals
    Finals   Field #1        
Sunday May 12, 2019 Time Seed/Team Score Seed/Team Score Gm    # Field     # Div
  11:15 AM (1)  FC Vatos 3 FF (5) Globe 6 0 29 1 6
  12:10 PM (2) Punishment FC 3 (3) Iraq Utd 0 30 1 6
  1:00 PM (1)  FC Vatos 0 (2) Punishment FC 1   1 6
  2:00 PM (2) WTFC 1 (5) Quinas 3   1 7b
  3:00 PM (5) Lion Rampant 2 (2) Polk High 3 SD   1 5
  4:00 PM (4) Rai Sport 0 (2) Man City 2   1 4
  5:00 PM (1) FK Srpski Kupres  2 (3) 90’s Guys 1   1 3
  6:00 PM (2) Mayans FC (5) HAIDA-STAR FC   1 7a
  7:00 PM (4) Athletico Aguila 4PK (2) Nordeste 3   1 2
  8:00 PM (4) Victory FC 1 (2) Galacticos 3   1 1